Jsem konzultantka talentů a silných stránek u dětí i dospělých. Pomohu vám i vašim dětem odhalit vaše skryté talenty a využít je naplno. 

Jana Valušová

Konzultantka silných stránek

Jsem konzultantka talentů a silných stránek. Mým posláním je pomoci lidem odhalit své skryté talenty a využít je naplno. Věřím, že každý z nás má geneticky dané talenty, ale málokdo si je doopravdy uvědomuje, natož s nimi cíleně pracuje, aby z nich vytěžil maximum. A proto pomáhám klientům objevit jejich talenty a rozvíjet je do silných stránek, aby mohli dosáhnout svých cílů a plného využití..

Zaměřuji se nejen na dospělé, ale i na děti. Věřím totiž, že čím dřív objevíme své talenty a začneme na nich pracovat, tím lépe.

Je pro mě klíčové, aby mí klienti uplatnili získané poznatky z konzultací co nejdříve v praxi a byla by škoda, kdyby na ně po konzultaci ihned zapomněli. Proto se jim vždy snažím pomoci stanovit jasnou osobní vizi a vytvořit konkrétní akční plán, který je povede k úspěchu.

Snažím se být pro své klienty nejen konzultantkou, ale i podporou, mentorkou a motivátorkou. Je pro mě důležité, abychom společně dosáhli toho, co si přejí.

Pracuji s jedním z nejuznávanějších testů od Gallup Clifton Strenghts pro odhalení talentů. Používám ale  i spoustu dalších technik a cvičení, které pohled na talenty a na sebepoznání dělá komplexní.

KVALIFIKACE

  • Konzultantka silných stránek - práce s metodikou CliftonStrenghts od společnosti Gallup.
  • Vzhledem k tomu, že chci pomáhat nejen dospělým, ale i dětem a mladým lidem, procházím právě dvouletým výcvikem v oblasti profesionál v přípravě dětí na úspěšnou budoucnost.
  • Nad rámec toho pracuji s metodikou Clifton Strenghts zaměřenou speciálně na děti, mladé lidi i rodiny. Neomezuji se však jen na tyto metodiky, své know-how neustále rozšiřuji o nové poznatky v oblasti talentů.
  • Absolvovala jsem kurz Jana Mühlfeita Odemkněte svůj potenciál, Osobní vize: Jak nastartovat svou vnitřní motivaci od Petra Ludwiga, kurz Motivace a smysl: Jak hledat smysl v práci i v osobním životě a další.
  • Sebevzdělávání v oblasti osobnostního rozvoje, lidského potenciálu, talentů, silných stránek mě velmi baví a neustále si tyto obzory rozšiřuji nejen v rámci českých, ale i mezinárodních zdrojů.

MŮJ PŘÍBĚH, aneb jak jsem se konečně našla

Dokážu odhadnout, v čem jsou lidé dobří a tím jim pomoci, aby naplnili svůj potenciál

Dnes už vím, co od života chci. Vím, kým chci být, jaký život chci žít a jakým směrem jít. Dělám to, co mi dává smysl, v čem jsem dobrá a co mě baví. Jsem na cestě k tomu, abych mohla s rodinou cestovat po světě, pracovat odkudkoliv a vydělávat peníze online nejen tím, co mě baví, ale zároveň i tím, co pomáhá ostatním.

Ale nebylo to tak vždycky…

Trvalo mi řadu let, než jsem našla odpovědi, které jsem hledala. I když jsem žila spokojený a někdo by řekl i úspěšný život, minimálně dvakrát do roka se mi vracel intenzivní pocit, že to není ono. Že mi něco chybí. Že mi chybí smysl a směr.

Čeho chci vlastně v životě dosáhnout?

Nikdy jsem přesně nevěděla, jaký je vlastně můj cíl. Kde a kým chci být za 10, 20 let? Rozhodovala jsem se podle aktuálních pocitů a potřeb. A přišlo mi to škoda. Nechtěla jsem si v pozdním věku uvědomit, že jsem ztratila roky tím, že jsem šla špatným směrem a že mi teď ty roky budou chybět.

Z juniorní pozice prodejce mediálního prostoru jsem se postupně za 7 let dostala až na pozici ředitelky české pobočky a následně i ředitelky pro mezinárodní rozvoj v rámci celé skupiny. A tím, že jsem dost flexibilní a schopná, tak jsem i v rámci své pozice měla na starosti několik projektů z různých nesourodých segmentů. Takže vlastně i směřování v rámci mé pozice nebylo jednoznačné a přímočaré.

A hlavně! ...

JAKÝCH JE MÝCH TOP 5 TALENTŮ

A jak z nich můžete profitovat vy v rámci našich konzultací?

1) Maximalizující – Maximizer

Jsem doslova fascinována talenty a silnými stránkami druhých. Stává se mi, že dokáži odhalit dříve než ostatní, na co má kdo talent a jaká profese by pro něj byla ideální.

Naplňuje mě, když mohu pomáhat ostatním objevit jejich talenty, najít životní nadšení a naplnit jejich potenciál. Je pro mě důležité, aby vše bylo dokonalé a klient dostal ode mě a ze mě maximum.

2) Vizionářský – Futuristic

Budoucnost má i ostatních mě inspiruje. Podněcuji své klienty k tomu, aby se i oni dívali daleko za obzor. Povzbuzuji je, aby si představili, jak by mohla vypadat jejich budoucnost.
Tento talent mi velmi pomáhá při nastavování dlouhodobých osobních vizí klientů.

3) Soustředěný – Focus

Aby ale nezůstalo jen u budoucnosti a snění o ní, talent Soustředěný pomáhá mě i mým klientům nastavit jasný akční plán, jak dosáhnout nejen osobní vize, na které společně pracujeme, ale i jakéhokoliv jiného cíle nebo plánu.

4) Zodpovědný – Responsibility

Pokud se k něčemu zavážu, je pro mě velmi důležité, abych svůj slib dodržela. Ať už se jedná o kvalitu konzultace, kurzu, přípravu před konzultací nebo zaslání materiálů po konzultaci. Pokud se na něčem dohodneme, můžete se spolehnout na to, že to tak bude.

5) Komunikativní – Communication

Baví mě tvorba obsahu pro vás, protože ráda vysvětluji, prezentuji nebo píši.
Ale je pro mě důležité, aby obsah, který ode mě dostanete, byl pro vás vždy zajímavý a přínosný. Ať už se jedná o osobní prezentace, webináře, kurzy, psané nebo video příspěvky na sociálních sítích nebo články na blogu. Snažím se, aby vás obsah zaujal a abyste si z něj vždy odnesli zajímavou myšlenku, nápad nebo inspiraci.

CO O MNĚ ŘÍKAJÍ MÍ KLIENTI

Co se týče Jany, tak role konzultantky ji neuvěřitelně sedí – viděla jsem, s jakým zápalem mě provází mými talenty, její upřímný zájem o mě a mé silné stránky mě strašně bavil a motivoval k tomu, abych se opravdu nebála začít naplno využívat svůj potenciál. Navíc si mě získala i svou extrémně pečlivou přípravou na konzultaci. Proto Janu a její konzultační služby vřele doporučuji.

Marie Kubáčková

koordinátorka vzdělávání

Během konzultace jsem se cítil velmi příjemně. Jana na mě působila velmi klidným dojmem, a při jakékoliv nejasnosti ráda dovysvětlila nebo uvedla na praktickém příkladu.

Ondřej Kubáček

konstruktér

Konzultace probíhala velmi příjemně a cítila jsem se naprosto uvolněná. Jana se celou dobu zajímala o můj názor a postoj k daným zjištěním. 

Jana jako průvodkyně celou konzultací byla zcela výjimečná jejím přístupem, otevřeností, snahou pomoci a pochopením. Vždy dala dostatek prostoru pro vyjádření se, pro zhodnocení každého kroku a také byl i dostatek prostoru pro přemýšlení. To hodnotím velmi kladně.

Janu vřele doporučuji díky její schopnosti naslouchat a upřímnému zájmu o jednotlivce. Vzhledem k její důvěryhodnosti a povaze doporučuji službu i introvertům a lidem, kteří si chtějí zachovat své soukromí. Jana ve velmi důvěryhodnou osobou. Zároveň oboru velmi dobře rozumí, jelikož se neustále vzdělává a hledá nové cesty, jak být stále lepší a lepší a poskytuje tak kvalitnější služby. Jana nestojí na místě, ale zdokonaluje se, a to je na její práci velmi pěkně vidět.

Vše, co řekne nebo doporučí dává smysl a jsou to ověřené informace. Mluví jasně, konstruktivně a k věci, což velmi oceňuji. Konzultace a využití služeb od Jany doporučuji všem, bez ohledu na věk, pohlaví nebo pracovní pozici.

Jana Matoušková

lektorka komunikace

Reference jsou ověřené a pocházejí od mých sktečných klientů. 

Svým klientům pomáhám nejen v oblastech talentů a silných stránek, ale pokud potřebují, tak i v oblastech nalezení toho, co je baví, v čem jsou dobří, co jim dává smysl, jak by mohli být prospěšní ostatním.

Proto aby svůj život žili podle svých představ a užívali si ho na maximum.

Pojďme to u vás objevit spolu!