Dokážu odhadnout, v čem jsou lidé dobří a tím jim pomoci, aby naplnili svůj potenciál

Můj příběh, aneb jak jsem se konečně našla

Dnes už vím, co od života chci. Vím, kým chci být, jaký život chci žít a jakým směrem jít. Dělám to, co mi dává smysl, v čem jsem dobrá a co mě baví. Jsem na cestě k tomu, abych mohla s rodinou cestovat po světě, pracovat odkudkoliv a vydělávat peníze online nejen tím, co mě baví, ale zároveň i tím, co pomáhá ostatním.

Ale nebylo to tak vždycky…

Trvalo mi řadu let, než jsem našla odpovědi, které jsem hledala. I když jsem žila spokojený a někdo by řekl i úspěšný život, minimálně dvakrát do roka se mi vracel intenzivní pocit, že to není ono. Že mi něco chybí. Že mi chybí smysl a směr.

Čeho chci vlastně v životě dosáhnout?

Nikdy jsem přesně nevěděla, jaký je vlastně můj cíl. Kde a kým chci být za 10, 20 let? Rozhodovala jsem se podle aktuálních pocitů a potřeb. A přišlo mi to škoda. Nechtěla jsem si v pozdním věku uvědomit, že jsem ztratila roky tím, že jsem šla špatným směrem a že mi teď ty roky budou chybět.

Někdo přesně ví, že chce založit firmu, být marketingový ředitel nebo kosmetička. Já to nevěděla.

Z juniorní pozice prodejce mediálního prostoru jsem se postupně za 7 let dostala až na pozici ředitelky české pobočky a následně i ředitelky pro mezinárodní rozvoj v rámci celé skupiny. A tím, že jsem dost flexibilní a schopná, tak jsem i v rámci své pozice měla na starosti několik projektů z různých nesourodých segmentů.

Takže vlastně i směřování v rámci mé pozice nebylo jednoznačné a přímočaré

Chyběl mi nástroj, který bych mohla použít, když se objevila jakákoliv nová životní situace. Kompas, který by mi odpověděl na otázku, pokud přijmu tuto výzvu, dovedeme mě to k cíli nebo svede na špatnou cestu? A tak jsem se točila v bludném kruhu, ze kterého jsem chtěla pryč.

Jak mohu pomoci ostatním?

Zároveň jsem s přibývajícími lety cítila, že už nechci jen budovat kariéru. Chtěla jsem opravdu cítit, že má práce někomu pomáhá. Chtěla jsem, aby má práce měla skutečný smysl.

Kdy už se konečně najdu?

Toto všechno se ve mně mlelo roky. Střídala se období, kdy můj vnitřní hlas pochybností byl silnější a období, kdy jsem ho potlačila. Ale s příchodem dětí a časem pro sebe na rodičovské, kdy člověk vypadl po 10 letech z pracovního procesu a prostředí, jsem měla více času nad vším přemýšlet a získala jsem úplně jiný pohled na věc.

A tak jsem se rozhodla se na chvíli zastavit a pokusit se najít odpovědi na tyto otázky. Najít smysl a směr.
Ukončit ten vnitřní dialog jednou pro vždy.

TEĎ NEBO NIKDY

Seberozvoj miluji, ale je lehké se v tom všem ztratit a nikam se neposunout. Proto jsem se rozhodla, že bude lepší, když na to nebudu sama. Našla jsem si mentorku a s ní jsem postupně procházela různé oblasti. S každou hodinou jsem cítila větší a větší úlevu, protože jsem cítila, že jsem na správné cestě.

Postupně jsem odhalovala různé střípky z oblasti sebepoznání. Vyzkoušela jsem si řadu technik a testů, uvědomila si o sobě samotné spoustu věcí a na základě toho všeho jsem si stanovila svou osobní vizi.

Během celého procesu jsem si čím dál více uvědomovala, že to je ono. Toto je přesně to, co chci dělat já. Chci pomáhat lidem objevovat a rozvíjet jejich talenty a silné stránky, předávat své zkušenosti, podporovat je a inspirovat.

Brzy se ukázalo, že jsem na správné cestě

Dokážu odhadnout, v čem jsou lidé dobří a toužím po tom, aby naplnili svůj potenciál.

A tak jsem se do oblastí talentů a silných stránek vrhla naplno…

  • Absolvovala jsem kurz u Jana Mühlfeita Odemkněte svůj potenciál.
  • Vzápětí jsem si objednala veškeré dostupné materiály od společnosti Gallup, která stojí za testem CliftonStrenghts a dala se do studia tohoto testu, jednotlivých talentů i koučovacích metod.
  • Také jsem se začala výcvik konzultanta silných stránek právě podle metodiky CliftonStrenghts.
  • Vzhledem k tomu, že chci pomáhat nejen dospělým, ale i dětem a mladým lidem, procházím právě i dvouletým výcvikem v oblasti profesionál v přípravě dětí na úspěšnou budoucnost.

Dnes už pomáhám ostatním

Netrvalo to dlouho a lidé mě začali oslovovat, protože viděli můj vlastní posun a nadšení pro silné stránky a chtěli také najít to, co je baví, poznat své silné stránky a naučit se s nimi pracovat.

Dříve jsem odhalovala silné stránky ostatních nevědomě. Dnes to dělám již zcela vědomě a užívám si to.

Fascinují mě klienti a jejich silné stránky. Užívám si jejich AHA momenty při konzultaci výsledků testu, kdy konečně pochopí, proč se v určitých situacích chovají tak, jak se chovají. Když zjistí, jaké jsou jejich hlavní talenty a jak s nimi mohou pracovat, aby jim práce šla od ruky a bavila je, nebo jak své talenty mohou využívat v každodenním životě a vztazích, aby svůj život i potenciál využili na maximum.

Jakých je mých TOP 5 talentů a jak z nich můžete profitovat vy v rámci našich konzultací?

1) Maximalizující – Maximizer

Jsem doslova fascinována talenty a silnými stránkami druhých. Stává se mi, že dokáži odhalit dříve než ostatní, na co má kdo talent a jaká profese by pro něj byla ideální.

Naplňuje mě, když mohu pomáhat ostatním objevit jejich talenty, najít životní nadšení a naplnit jejich potenciál. Je pro mě důležité, aby vše bylo dokonalé a klient dostal ode mě a ze mě maximum.

2) Vizionářský – Futuristic

Budoucnost má i ostatních mě inspiruje. Podněcuji své klienty k tomu, aby se i oni dívali daleko za obzor. Povzbuzuji je, aby si představili, jak by mohla vypadat jejich budoucnost.
Tento talent mi velmi pomáhá při nastavování dlouhodobých osobních vizí klientů.

3) Soustředěný – Focus

Aby ale nezůstalo jen u budoucnosti a snění o ní, talent Soustředěný pomáhá mě i mým klientům nastavit jasný akční plán, jak dosáhnout nejen osobní vize, na které společně pracujeme, ale i jakéhokoliv jiného cíle nebo plánu.

4) Zodpovědný – Responsibility

Pokud se k něčemu zavážu, je pro mě velmi důležité, abych svůj slib dodržela. Ať už se jedná o kvalitu konzultace, kurzu, přípravu před konzultací nebo zaslání materiálů po konzultaci. Pokud se na něčem dohodneme, můžete se spolehnout na to, že to tak bude.

5) Komunikativní – Communication

Baví mě tvorba obsahu pro vás, protože ráda vysvětluji, prezentuji nebo píši.
Ale je pro mě důležité, aby obsah, který ode mě dostanete, byl pro vás vždy zajímavý a přínosný. Ať už se jedná o osobní prezentace, webináře, kurzy, psané nebo video příspěvky na sociálních sítích nebo články na blogu. Snažím se, aby vás obsah zaujal a abyste si z něj vždy odnesli zajímavou myšlenku, nápad nebo inspiraci.

Zajímá vás oblast silných stránek? Pravidelně s vámi sdílím zajímavé tipy na blogu, Facebooku nebo Instagramu.

Pokud chcete objevit své talenty, přeměnit je ve své silné stránky a naučit se z nich vytěžit maximum, ráda vám s tím pomůžu.

Můžete začít tím, že si stáhnete můj e-book zdarma nebo se domluvíme na konzultaci, kde už se zaměříme jen a jen na vás. Odhalíme vaše talenty a naučím vás, jak z nich udělat vaše silné stránky, které můžete využívat ve váš prospěch ve všech oblastech vašeho života.

Svým klientům pomáhám nejen v oblastech talentů a silných stránek, ale pokud potřebují, tak i v oblastech nalezení toho, co je baví, v čem jsou dobří, co jim dává smysl, jak by mohli být prospěšní ostatním a zároveň se tím i uživit.

Jana Valušová
Mou vášní je seberozvoj, práce se silnými stránkami a osobní vizí. Mým posláním je pomoci vám objevit vaše talenty, přeměnit je v silné stránky, najít v životě nadšení, směr a smysl, abyste ho žili podle svých představ a užívali si ho na maximum. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů