Jak ve firmě efektivně rozvíjíte váš nejcennější zdroj – talenty vašich zaměstnanců?

Většina firem využívá metodiky pro zlepšování kvality a efektivity procesů, má nastavené procesy i ekonomické metriky. To je už standard, nad kterým se nikdo nepozastaví.

Co ale NENÍ STANDARD A PODLE MĚ BY ROZHODNĚ MĚL BÝT?

Nad čím se pozastavuju já je to, že jen málokterá firmy má nastavený systematický proces pro využití našeho nejcennějšího zdroje – svých zaměstnanců.

Ano, existují firmy, které:

  • se věnují rozvoji svých lidí,
  • posílají své zaměstnance na školení, aby zlepšily jejich dovednosti,
  • experimentují s různými metodami, jako jsou 360-stupňové průzkumy a další. 
  • A některé dokonce využívají test CliftonStrengths od Gallupu. Avšak často se stává, že v práci s výsledky těchto testů už nepokračují. Nevyužívají je naplno a nezakládají na nich individuální rozvojové plány pro své zaměstnance. Tím pádem ani zaměstnanec, ani firma nebenefitují z těchto výsledků tak, jak by mohli.

Nechci tvrdit, že firmy neinvestují do rozvoje svých zaměstnanců.

Vidím ale, že se v mnoha firmách stále soustředí na to, co lidem chybí a na jejich slabé stránky. Ne na jejich přednosti.

Majitelé firem často říkají, že nejcennějším zdrojem jsou pro ně lidé. 

Proto se ptám: 

  • Proč každý zaměstnanec nemá svůj individuální rozvojový plán
  • Plán, který je založen na tom, v čem je dobrý?
  • Zamýšleli jste se nad tím, jaký dopad by mělo, kdyby se vaše firma soustředila na rozvoj talentů a silných stránek vašich lidí?

SCHVÁLNĚ:

  • Kolik z vás má ve firmě svůj rozvojový plán? 
  • Je tento plán založen na tom, co vám ještě nejde a co potřebujete zlepšit? Nebo je založen na vašich přednostech a talentech? Aby jste je mohli ještě více využít pro sebe i pro firmu?
  • Personalisti, manažeři, majitelé firem – jakým způsobem pracujete s individuálním rozvojem vašich lidí? Jaké metodiky, nástroje používáte a osvědčily se vám?

Budu ráda, když mi napíšete váš pohled na tuto oblast. Jak to máte u vás ve firmě?
A kdyby vás zajímalo, jak vám osobně nebo vaší firmě může pomoci práce s talenty a silnými stránkami, můžete využít 30minutovou konzultaci zdarma a ráda vám řeknu více.

Jana Valušová
Mou vášní je seberozvoj, práce se silnými stránkami a osobní vizí. Mým posláním je pomoci vám objevit vaše talenty, přeměnit je v silné stránky, najít v životě nadšení, směr a smysl, abyste ho žili podle svých představ a užívali si ho na maximum. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů